بازگشت

تاریخ درج : 1398/04/31
موضوع : ترخيص نفتکش Happiness از بندر جده

ترخيص نفتکش ايراني از بندر جده عربستان و اعلام همبستگي اتحاديه جهاني کارگران حمل و نقل با دريانوردان ايراني

سرانجام كشتي نفتكش ايراني که در بندر جده عربستان سعودي متوقف شده بود، در روز شنبه ?? تير ترخيص گرديد. بنا به اعلام شرکت ملي نفتکش ايران كشتي Happiness 1 که چندي پيش به دليل نقص فني در موتورخانه به بندر جده عربستان منتقل شده بود، سرانجام روز گذشته و بعد از دو ماه و بيست روز، با هدايت دو يدک کش راهي آبهاي کشورمان شد.
شاين ذكر است اين كشتي با وجود رفع نقص، اجازه حركت نيافته بود، با پيگيري‌هاي نهادهاي مسئول در کشورمان با دريافت مجوز حركت همراه با پرسنل سختكوش خود كه سربازان خط مقدم نبرد اقتصادي هستند به سوي ميهن رهسپار است.


انجمن صنفي دريانوردان تجاري ايران به عنوان تنها نهاد تخصصي مردم نهاد مدافع حقوق دريانوردان مفتخر است كه در اين مورد تمامي تلاش خودرا براي همراه با ساير متوليان امر در جهت منافع ملي كشور عزيزمان ايران، به كار بست و با بهره گيري از ظرفيتهاي بين المللي خود و از طريق اتحاديه جهاني كارگران حمل و نقل (ITF ) و سازمان جهاني دريانوردي (IMO) در جهت ترخيص اين نفتكش كوشش نمود.
در اين زمينه اتحاديه جهاني كارگران حمل و نقل ITF با 22 ميليون نفر عضو به عنوان بزرگترين تشكل كارگري جهان به صورت قاطع از دريانوردان ايراني حمايت و با آنان اعلام همبستگي نموده بود كه بخشي از اين پيام رسمي اين اتحاديه به انجمن صنفي دريانوردان به شرح ذيل است:
« لطفا مراتب همبستگي ما را با پرسنل کشتي اعلام نماييد و به آنان اطمينان دهيد که ما تا بازگرداندن آنان به خانه تلاش خواهيم نمود»انجمن صنفي دريانوردان تجاري ايران
آدرس دفتر : تهران، خيابان قائم مقام فراهاني،بالاتر از مطهري، خيابان ششم، پلاک 15، طبقه همکف
تلفن دفتر :3362 8852 - 21