بازگشت

تاریخ درج : 1398/04/16
موضوع : آخرين اخبار از دو نفتکش توقيفي

طي چند روز اخير دو نفتکش با دو سناريو متفاوت توسط عربستان و انگلستان متوقف شدند که طبق گفته‌هاي دبير انجمن صنفي دريانوردان‌ تجاري ايران، اميد است تا چند روز آينده مشکل نفتکش توقيفي در عربستان برطرف شود و پيگيري‌ها براي تعيين تکليف بار نفت‌کش توقيف شده توسط انگلستان نيز ادامه دارد.

سامان رضايي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: در چند ماه گذشته به دلايل سياسي، شرکت‌هاي کشتيراني ايراني را به طرق مختلف تحت فشار قرار مي‌دهند به گونه‌اي که در معدودي از موارد در بنادر کشورهاي مختلف دو کشتي به بهانه‌هاي واهي توقيف شدند يا در ادامه سفر قانوني اين کشتي‌ها مانع تراشي شد.
وي ادامه داد: از شواهد و قرائن چنين بر مي‌آيد چنين برخوردهاي خارج از عرف دريانوردي تنها ريشه در مسائل و تحولات سياسي اخير دارد که با روح آزادي کشتيراني و برخورداري تمامي ملت‌ها از درياها منافات دارد.
دبير انجمن صنفي دريانوردان تجاري ايران گفت: در حال حاضر با توجه به کارکرد و وظايف مشخص شده اولويت تشکيلات تابعه ما منافع ملي با تمرکز بر مسائل دريانوردان به عنوان سربازان خط مقدم نبرد اقتصادي است که با جديت آن را پيگيري مي‌کنيم.
به گفته رضايي در چند مورد توانسته‌ايم با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي بين‌المللي و هماهنگ با ارگان‌ها و سازمان‌هاي متولي داخلي اين‌مشکلات را بر طرف کنيم.
او با اشاره به مصاحبه اخير وزير نفت در خصوص بازگرداندن نفتکش ايراني از بندر جده عربستان، اظهار کرد: در اين موضوع يک عزم ملي وجود دارد و نهادهاي دولتي مختلف و سازمان‌هاي مردم نهاد تخصصي اين موضوع را به صورت هماهنگ پيگيري مي‌کنند تا دريانوردان ايراني به سلامت به ميهن بازگردند و اميدواريم در روزهاي آينده شاهد خبرهاي خوبي در اين مورد باشيم.


هيچ کدام از دريانوردان ايراني نيستند
دبير انجمن صنفي دريانوردان‌تجاري ايران با اشاره به توقيف غيرقانوني نفتکش GRACE? در جبل الطارق، عنوان کرد: هيچ يک‌از پرسنل نفت‌کش، مليت ايراني ندارند، اما انجمن صنفي دريانوردان ضمن محکوميت اين اقدام غيرقانوني، نگران ترويج و تکرار چنين برخوردها و رفتارهاي غير متعارف در درياها و آبراه‌هاي بين‌المللي و درياهاي آزاد است.
رضايي در ادامه ضمن اشاره به حوادث اخير و شرايط امروز از دريانوردان و شرکت‌هاي کشتيراني خواست تا هوشيارتر و آماده‌تر از گذشته و با پيش‌بيني تمهيداتي ويژه براي چنين شرايطي آماده شوند و در عرصه دريا و تجارت دريايي به عنوان خط مقدم اين جنگ و فشار اقتصادي نابرابر از منافع ملي، دفاع کنند.
به گفته وي براي اين منظور به‌کارگيري روش‌هاي علمي پدافند غير عامل ضروري به نظر مي‌رسد، بنابراين توجه به اين مهم اهتمام ويژه مي‌طلبد.
حدود دو ماه پيش نفت‌کش ايراني که در حال عبور از درياي سرخ بود، دچار نقص فني و بر اساس قانون بين‌الملل در نزديک‌ترين بندر يعني بندر جده متوقف مي‌شود، تعميرات اين کشتي در اين مدت انجام شد و عربستان اوايل به نوعي به آن‌ها کمک مي‌کرد اما در چند هفته اخير عربستاني‌ها براي تعمير اين نفت‌کش کمکي انجام نداده‌اند. اکنون با وجود برطرف شدن نقص، سعودي‌ها اجازه ترخيص اين کشتي را هم نمي‌دهند و روزانه ??? هزار دلار هزينه اضافي بابت نگهداري براي شرکت ملي نفتکش منظور مي‌کنند.
در اين رابطه بيژن زنگنه، وزير نفت کشورمان به‌تازگي در حاشيه هيأت دولت گفت: مقامات ايراني از طريق شرکت ملي نفتکش دنبال اين موضوع و بازگرداندن کشتي به ايران هستند، زيرا علاوه بر هزينه‌هاي مالي، حضور نيروهاي ما در آنجا و احتمال فاجعه زيست‌محيطي نيز مطرح است.

انجمن صنفي دريانوردان تجاري ايران
آدرس دفتر : تهران، خيابان قائم مقام فراهاني،بالاتر از مطهري، خيابان ششم، پلاک 15، طبقه همکف
تلفن دفتر :3362 8852 - 21